Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Incidente în Liga I. Partida dintre ASA Târgu Mureș și Pandurii a fost suspendată

18 Dec 2016   •   19:26

Meciul dintre ASA Târgu Mureş şi Pandurii Târgu Jiu, din etapa a 21-a a Ligii I de fotbal, a fost suspendat de arbitrul Marius Avram după prima repriză, duminică seara, pe Stadionul ''Trans-Sil'' - Târgu Mureş, din cauza faptului că echipa oaspete a refuzat să mai iasă pe teren după pauză, motivul fiind condiţiile dificile de joc.

ASA conducea cu scorul de 2-0 la pauză, prin golurile marcate de Gabriel Mureşan (19) şi Vlad Morar (37).

Echipa Pandurii a avut la Târgu Mureş doar cu 15 jucători pe foaia oficială, Marian Pleaşcă şi Lucian Sâmărtean refuzând să joace de la început, din cauza terenului îngheţat, pe care jucătorii cu greu şi-au putut menţine echilibrul.

ASA Târgu Mureş - CS Pandurii Târgu Jiu (2-0), întrerupt după prima repriză; Stadion ''Trans-Sil'' - Târgu Mureş
Au marcat: Gabriel Mureşan (19), Vlad Morar (37).
Arbitru: Marius Avram (Bucureşti); arbitru de rezervă: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Sebastian Stoianov (Constanţa); arbitru de rezervă: Ionuţ Coza (Cernica/Ilfov)

Sursă: Agerpres