Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Inter Curtea de Argeş - Unirea Alba-Iulia 2-1. Ardelenii, condamnaţi la retrogradare

Sursa foto: ionut badea
10 Apr 2010   •   21:34

Formaţia antrenată de Ionuţ Badea a luat, sâmbătă, o gură vitală de aer prin victoria înregistrată, pe teren propriu, în faţa Unirii Alba-Iulia. Argeşenii păstrează şanse reale să evite retrogradarea, în timp ce echipa din Alba rămâne "lanternă roşie" şi după această etapă, având şanse minime să se mai salveze de la căderea în eşalocul secund.
Gazdele au deschis scorul în minutul 36, prin Voiculeţ. Acesta a reluat în plasa goală mingea respinsă de Rotaru după şutul lui Emmanuel Kone. În minutul 45, Daniel Stan a majorat avantajul, reluând în plasă cu capul centrarea lui Gabriel Matei. Golul de onoare al Unirii a venit în minutul 89, când Călin Cristea a şutat pe jos, la colţul lung, pentru 2-1.
Formaţiile de joc:
Internaţional: 12. Popa - 15. G. Matei, 3. Viera, 27. Pintili, 24. Frăsineanu - 2. Băcilă, 14. Voiculeţ (8. Vezan '78), 28. Menassel, 5. Kone (10. C. Lazăr '81) - 7. Răduţ - 30. D. Stan (11. Stoianof '62). Antrenor Ionuţ Badea.
Unirea: 38. Rotaru - 6. Rădoi (14. C. Cristea '75), 2. Poverlovici, 13. Vujadinovici, 23. Bucurică - 10. Selagea (33. N. Jovanovici '67), 5 Dâlbea, 26. Varga, 20 Olah - 9 Veljovici (18. Bălţoi '67), 11 Enzo. Antrenor Blaz Sliskovici.