Antena 3 CNN Sport Fotbal intern ?Lanterna roşie? ţine în şah campioana României. CFR Cluj - Astra Ploieşti, scor 2-2

Sursa foto: Foto: gsp.ro
13 Aug 2010   •   22:10

Formaţia CFR Cluj a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 2-2 (1-1), cu echipa Astra Ploieşti, în primul meci al etapei a IV-a a Ligii I.

Echipa antrenată de Mihai Stoichiţă a deschis scorul, în minutul 20, prin Pătraşcu, care a trimis mingea în poartă după ce Nuno Claro a respins un şut al lui Stan. Cinci minute mai târziu, Traore a adus egalarea, cu o lovitură de cap din centrarea lui Toni. După gol, Traore şi-a ridicat tricoul, lăsând să se vadă mesajul "Pentru Mandorlini".

Bud i-a adus pe clujeni în avantaj, în minutul 79, când a marcat cu un şut din 6 metri, după o pasă de la autorul primului gol al CFR-ului. Scorul final a fost stabilit de Fatai, în minutul 84, care a marcat după ce a scăpat singur cu portarul.

Partida a fost arbitrată la centru de Teodor Crăciunescu, care a acordat patru cartonaşe galbene, trei celor de la CFR Cluj - Bjelanovici '20, Bud '85, Piccolo '90+4, şi unul ploieşteanului Crăciun, în minutul 35.