Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Liga I. A doua victorie consecutivă pentru CSU Craiova

Liga I. A doua victorie consecutivă pentru CSU Craiova

de M.T.    |    23 Sep 2014   •   09:19

CSU Craiova dă semne de revenire. După şase etape fără victorie, oltenii au ajuns acum la două succese consecutive şi au urcat până pe locul 13 al Ligii I.

Luni, în ultimul joc al etapei a 8-a, CSU s-a impus cu 2-0 în deplasare în faţa Universităţii Cluj, George Ogăraru suferind a doua înfrângere la rând pe banca "şepcilor roşii".

Oaspeţii au deschis scorul în debutul reprizei a doua, când Muşat a deviat în propria poartă o minge trimisă de Rocha.

Acelaşi Rocha s-a aflat şi la originea celui de-al doilea gol al craiovenilor, marcat de Bancu în minutul 64.

CSU a încheiat meciul cu un om mai puţin, Brandan fiind eliminat în minutul 90, după ce a primit două cartonaşe galbene.

La finalul partidei, fanii gazdelor au cerut demisia lui Ogăraru şi au solicitat conducerii să-l readucă la Mihai Teja, fostul antrenor al clujenilor.