Antena 3 CNN Sport Fotbal intern LIGA I. Ceahlăul Piatra Neamţ a învins cu 2-1 pe Săgeata Năvodari, în primul meci din etapa a 13-a

de M.T.    |    01 Noi 2013   •   22:18

Ceahlăul Piatra Neamţ a învins cu 2-1 pe teren propriu pe Săgeata Năvodari, în primul din etapa a 13-a a Ligii I.

Scorul a fost deschis în minutul 25, de Constantinescu, care a trimis marcat cu o lovitură de cap din apropiere.

Gazdele şi-au dublat avantajul două minute mai târziu, Chitoşcă profitând de o greşeală în apărarea echipei antrenate de Tibor Selymes.

O altă eroare, de această dată a portarului nemţean Jovic, a dus la golul oaspeţilor, înscris de Dinu, cu 17 minute înainte de final.

În urma acestui rezultat, Ceahlăul, care venea după trei meciuri fără victorie, urcă pentru moment pe locul 5 în clasament, în timp ce Săgeada rămâne pe poziţia a 11-a.