Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Liga I: FC Braşov egalează Steaua în minutul 90, scor 1-1

Liga I: FC Braşov egalează Steaua în minutul 90, scor 1-1

07 Aug 2010   •   22:53

Fără Victor Piţurcă pe banca tehnică, Steaua a remizat în deplasarea de la FC Braşov, partida din etapa a treia a Ligii I încheiindu-se cu scorul de 1-1. Steaua a controlat partida, însă a cedat pe final două puncte preţioase.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Bănel Nicoliţă, în minutul 66. Bogdan Stancu a executat o lovitură liberă, Mincă a respins însă doar până la Nicoliţă, care a reluat în plasa porţii cu un şut sub bara transversală.

Braşovenii au dat lovitura în minutul 89, când Hadnagy a fost faultat în careu de Răzvan Stanca. Portarul Stelei a văzut cartonaşul roşu, iar Ilyeş a transformat cu siguranţă lovitura de pedeapsă, fără nicio şansă pentru noul intrat Tătăruşanu.

Antrenorul Victor Piţurcă ar putea părăsi echipa de fotbal Steaua Bucureşti, a cărei conducere tehnică a preluat-o în această vară, din cauza unor neînţelegeri cu patronul clubului, Gigi Becali, legate de anumite garanţii financiare cerute de fostul selecţioner.

Au evoluat echipele:

FC Braşov: 32. Mincă - 20. Voicu, 15.Oros, 21. A. Rusu, 12. Cr. Ionescu - 18. Cristescu, 10. Ilyeş, 7. Chipciu, 26. Williams (14. Bădoi '34) - 23. V. Badea (17. Dedu '58), 9. Hadnagy. Antrenor: Daniel Isăilă.

Steaua: 1. Stanca - 3. Emeghara, 4. Abrudan, 23. Geraldo, 14. Latovlevici - 5. D. Stoica - 16. Nicoliţă, 8. Răduţ, 11. Păcurar (12. Tătăruşanu '90), 10. Cr. Tănase - 28. B. Stancu (24. Surdu '86). Antrenor: Eugen Neagoe.