Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Mihalcea aduce Astrei prima victorie în faţa Unirii Urziceni, cu un gol în ultimul minut

22 Noi 2010   •   21:16

Astra Ploieşti s-a impus la limită, scor 1-0, în faţa Unirii Urziceni, într-un meci din etapa a 16-a a Ligii 1.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Adrian Mihalcea în prelungirile partidei, aceasta fiind prima reuşită a fostului dinamovist în tricoul Astrei.

Ploieştenii au obţinut prima lor victorie în faţa Unirii, care câştigase ambele partide din sezonul trecut.

Antrenorul Unirii Urziceni, Octavian Grigore, a declarat, luni, că este frustrant să pierzi în ultimul minut de joc un meci în care ai avut mai multe ocazii. "A fost un joc tensionat, aşa cum de altfel ne aşteptam şi în care s-a făcut mare risipă de efort de ambele părţi. Este frustrant că am pierdut în minutul 91, la capătul unui meci în care spun că am avut mai multe ocazii, pe care le-am ratat însă copilăreşte. Am venit la Ploieşti decişi să câştigăm punct sau puncte, dar iată plecăm fără să fi reuşit acest lucru", a declarat Octavian Grigore, care a anunţat şi o remaniere a lotului din iarnă.

Au evoluat echipele:
Astra Ploieşti: 82. Miron - 2. Măţel, 6. Goian, 3. Oprsal, 4. Mihalache - 8. Takayuki, 19. Ben Teekloh (17. Bornosuzov '61)- 18. Strătilă, 21. Fatai (20. Stan '34), 11. Ţigoianu (9. Lukacs '70)- 15. Mihalcea. Antrenor: Tibor Selymes.

Unirea Urziceni: 77. Cernea - 16. E. Nicu, 4. Mehmedovici, 24. Maftei, 8. Muşat - 6. Muzac - 30. Goge (21. Fl. Matei '79), 15. Todoran, 25. Pădureţu (23. Filip '74), 22. Semedo - 14. Rusescu. Antrenor: Octavian Grigore