Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Mircea Rednic, anunț surpriză după remiza cu Steaua

Mircea Rednic, anunț surpriză după remiza cu Steaua

10 Apr 2016   •   22:56

Antrenorul lui Dinamo a lăsat să se înțeleagă că formația sa nu prea mai are șanse în lupta pentru titlu.

"Steaua a avut o posesie mai bună în prima repriză, dar de-a latul, în terenul lor. Ghinionul nostru a fost că ne-am băgat-o în poartă. La pauză am făcut o schimbare, iar Bizon a înscris. Am avut două ocazii mari, dacă Rotariu înscria, poate era alta situația. E un rezultat echitabil. Pe Filip nu l-am tras de urechi, singur ar trebui să se tragă, nu vorbesc de gol, ci ca joc. Dacă câștigat azi, mai ne gândeam la titlu. Ne jucăm șansa, matematic avem șanse, surpriză vor mai fi. Contăm în lupta pentru titlu, din moment ce jucăm cu Astra. Atmosferă superbă pe stadion. Cred că Astra arată mai bine la titlu", a declarat Mircea Rednic, după Steaua-Dinamo, 1-1.