Antena 3 CNN Sport Fotbal intern "Naţionala" s-a chinuit un meci întreg pentru un egal cu Albania, scor 1-1

"Naţionala" s-a chinuit un meci întreg pentru un egal cu Albania, scor 1-1

Sursa foto: Foto: captura TVR 1
03 Sep 2010   •   22:57

România a avut o evoluţie care a lăsat de dorit pe teren propriu, reuşind să deschidă scorul abia în minutul 80 după reuşita lui Bogdan Stancu. Stelistul a înscris cu un şut din careu, după un corner executat de pe partea stângă de Deac şi o reluare a lui Mureşan.

Pe final însă (min. 88), Muzaka a egalat cu o lovitură de cap plasată lângă bara din stânga portarului Lobonţ. În ultimele minute, suporterii au început să îi ceară demisia lui Răzvan Lucescu!

Dezamăgiţi de prestaţia slabă a echipei naţionale la debutul în preliminariile pentru Euro 2012 în faţa Albaniei, fanii "tricolorilor", aflaţi pe stadion la Piatra Neamţ, i-au cerut demisia lui Răzvan Lucescu.

Printre câteva bannere de încurajare la adresa jucătorilor români, spectatorii au afişat şi mesajul "Tricolori, naţionala nu înseamnă şpriţuri şi manele! Duceţi România la Europene!", potrivit Mediafax.