Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Oţelul Galaţi, în inferioritate numerică, zdrobeşte Unirea Urziceni, scor 4-1

Oţelul Galaţi, în inferioritate numerică, zdrobeşte Unirea Urziceni, scor 4-1

Sursa foto: Foto: gsp.ro
18 Sep 2010   •   19:11

Formaţia Oţelul Galaţi a învins, sâmbătă, pe teren propriu, scor 4-1 (1-1), echipa Unirea Urziceni, într-un meci din cadrul etapei a VI-a a Ligii I, deşi din minutul 37 al partidei a evoluat cu un om mai puţin pe teren după eliminarea lui Laurenţiu Iorga.

Viglianti a deschis scorul pentru oamenii lui Dorinel, care au reuşit ce nu a putut Steaua. A bătut-o pe Unirea şi este acum liderul Ligii I Bergenbier. În minutul 26, Todoran a egalat dintr-un penalty obţinut de Rusescu. Iorga de la Oţelul a văzut "roşu" direct în minutul 37, dar Unirea Urziceni nu a profitat.

Giurgiu a adus Oţelul în avantaj în minutul 59. Viglianti a reuşit dubla: a făcut 3-1, în minutul 70. Giurgiu l-a imitat, iar golul de 4-1 a fost unul de generic!

Astfel, pentru o noapte Oţelul este liderul Ligii I.