Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Oţelul Galaţi - Pandurii Târgu Jiu 1-1. Gorjenii rămân în zona periculoasă a Ligii I

02 Apr 2010   •   16:05

Oţelul Galaţi şi Pandurii Târgu Jiu au deschis etapa a 25-a cu o remiză care nu ajută niciuna dintre cele două echipe. Oţelul, lipsită de un obiectiv anume şi de grijile retrogradării se putea apropia de cupele europene în cazul unei victorii, însă după 1-1 pe teren propriu cu Pandurii au rămas pe locul 8, în urma pretendentelor la titlu.

De partea cealaltă, Pandurii a rămas în zona retrogradării, pe locul 15, cu 25 de puncte.

Gazdele au rămas în inferioritate în minutul 23, după eliminarea lui Axente, care l-a lovit cu cotul pe Martinovici şi l-a trimis pe gorjean la spital, dar au reuşit totuşi să deschidă scorul şapte minute mai târziu, când Iorga a reluat cu capul în plasă, din şase metri, centrarea lui Ochiroşii.

Formaţia Pandurii a egalat în minutele de prelungire ale primei reprize când Vranjes a înscris cu un şut la vinclu după o centrare de la Raskovici.

Au evoluat echipele:
Oţelul Galaţi: 12. Grahovac - 3. Râpă, 18. Costin, 16. Sârghi, 14. S. Ilie - 29. Giurgiu, 25. Neagu - 7. Iorga, 32. Paraschiv (37. Viglianti '68), 11. Ochiroşii (20. Cojoc '83) - 9. Axente. Antrenor: Dorinel Munteanu.

Pandurii Târgu Jiu: 1. Stanca - 14. Popete, 18. Martinovici (29. Grecu '25), 4. Chibulcutean, 6. Cardoso - 17. Nalaţi, 24. Murgan (9. Tilincă '41), 8. Orac (15. Ghindeanu '79) 25. Tremonti, 27. Vranjes - 23. Raskovici, 9. Tilincă. Antrenor: Sorin Cârţu.