Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Pancu a adus victoria Rapidului în partida cu Petrolul, scor 1-0

Pancu a adus victoria Rapidului în partida cu Petrolul, scor 1-0

Sursa foto: Foto: GSp.ro
14 Aug 2011   •   00:05

Rapid Bucureşti a învins pe Petrolul Ploieşti cu scorul de 1-0, sâmbătă seara, în deplasare, într-un meci din etapa a treia a Ligii I. Giuleştenii au obţinut astfel a 35-a victorie în 73 de partide cu Petrolul, 18 meciuri terminându-se la egalitate.

Victoria Rapidului a venit în urma golului marcat de Daniel Pancu în minutul 87, la zece minute de la intrarea sa pe teren. Atacantul a fost lăudat de antrenorul său, care a apreciat că "veteranul" îşi "trăieşte a doua tinereţe".

"Un final normal, conform desfăşurării forţelor pe teren. Am sperat până la capăt şi am marcat. Am controlat prima repriză total. Nu pot decât să apreciez felul în care se pregăteşte Pancu, trăieşte o a doua tinereţe", a spus Răzvan Lucescu.