Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Pandurii - Astra 0-2. Ploieştenii, la prima victorie în deplasare a sezonului

Pandurii - Astra 0-2. Ploieştenii, la prima victorie în deplasare a sezonului

Sursa foto: astra ploiesti
21 Feb 2010   •   18:18

Astra Ploieşti s-a impus, duminică, în partida de la Târgu-Jiu şi a obţinut, implicit, primul succes în deplasare de la începerea campionatului. Echipa lui Nicolo Napoli şi-a asigurat victoria în a doua repriză a meciului şi urcă în clasamentul Ligii I pe locul al 11-lea.
Început de retur perfect pentru ploieşteni. Astra a bifat primul succes "afară" şi a depăşit Pandurii în clasamentul Ligii I datorită prestaţiei din repriza a doua de la Târgu-Jiu. Dacă la pauză scorul era 0-0, Silva Diogo a deschis scorul în minutul 68 din apropiere la o fază la care Strătilă mai lovise transversala. În minutul 80, lucrurile au devenit destul de clare, Paulinho driblându-l pe portarul Stanca şi finalizând cu mult sânge rece.
Au evoluat echipele:
Pandurii: 1. Stanca - 16. Rusu, 18. Martinovici, 4. Chibulcutean, 6. Cardoso (8. Orac '78) - 11. Lazici, 17. Nalaţi, 5. Pãcurar, 27. Vranjes (29. Grecu '53) - 21. Kamara (9. Tilincă '66), 20. Stromajer. Antrenor Liviu Ciobotariu.
Astra: 82. Miron - 4. Mihalache, 3. Oprsal, 23. Mendez, 6. Kruchowski - 18. Strătilă (7. Paulinho '75), 8. Takayuki, 21. Al. Stan, 16. Gh. Vasile - 9. Diego (5. Gh. Rohat '81), 19. L. Ganea. Antrenor: Nicolo Napoli.