Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Pandurii- Gaz Metan Mediaş 1-0. Două victorii consecutive pentru Cârţu, care se distanţează de retrogradare

Sursa foto: sorin cartu
11 Apr 2009   •   19:27

Formaţia Pandurii Târgu Jiu s-a impus, sâmbătă, în faţa echipei Gaz Metan Mediaş cu scorul de 1-0, printr-un gol marcat de Raskovic încă din primele secunde ale întâlnirii. Echipa lui Cârţu venea cu moralul ridicat în faţa colegilor de suferinţă din campionatul intern, după victoria cu Steaua.
În primul minut de joc, Raskovic a primit o pasă de la Piţurcă şi a înscris printr-un şut de la 20 de metri, trimis în dreapta lui Vâtcă.
În minutul 80, Tremonti a ratat o ocazie uriaşă de a majora scorul. El a primit o pasă de la Luţu, dar a tras în portarul Vâtcă de la 5 metri.
În urma acestui rezultat, Pandurii a acumulat 28 de puncte şi a urcat pe locul 12, la patru puncte de retrogradare, în timp ce Gaz Metan rămâne pe poziţia a 16-a, cu 21 de puncte.