Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Pandurii Târgu Jiu a învins CFR Cluj, scor 2-1, în etapa a IX-a a Ligii I

Pandurii Târgu Jiu a învins CFR Cluj, scor 2-1, în etapa a IX-a a Ligii I

Sursa foto: Foto: Mediafax
23 Sep 2012   •   23:20

Echipa Pandurii Târgu Jiu a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-0), formaţia CFR Cluj, într-un meci din etapa a IX-a a Ligii I, informează Mediafax. În urma acestui meci, gorjenii au revenit pe primul loc al clasamentului.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Maxim '50 şi Răduţ '81, ambele din penalti, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Bastos, în minutul 52.

În minutul 43, antrenorul clujenilor Ioan Andone a fost trimis în tribună pentru proteste.

În minutul 90+4, Cadu a primit direct cartonaşul roşu după ce l-a lovit intenţionat pe Nistor.

Singurul cartonaş roşu al partidei a fost văzut de Cadu, în minutul '90+4

Meciul a fost arbitrat de „centralul“ Cristian Balaj şi „tuşierii“ Cristian Nica şi Radu Ghinguleac.