Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Pandurii Târgu Jiu, eliminată din Europa League

Pandurii Târgu Jiu, eliminată din Europa League

de M.C.    |    08 Noi 2013   •   08:52

Pandurii Târgu Jiu au fost eliminați din Europa League, după ce au pierdut, joi, scor 1 - 2, în partida disputată pe Cluj Arena contra Fiorentinei.

Echipa lui Cristian Pustai a început bine meciul și au deschis scorul printr-o execuție acrobatică a lui Eric, în minutul 32. Italienii nu au contat cu adevărat decât după pauză, însă defensiva gorjenilor a rezistat eroic.

Însă, în buna tradiție românească. totul s-a năruit pe final. Matos, în minutul 85, respectiv Borja Valero, au adus victoria Fiorentinei, care este calificată matematic în faza următoare a competiției după patru etape din faza grupelor.

Pandurii rămân cu un singur punct în grupă, la prima participare într-o cupă europeană.