Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Pandurii Târgu Jiu şi Unirea Urziceni au încheiat la egalitate, scor 0-0, al doilea meci din Liga I

Sursa foto: Foto: Antena 3
23 Iul 2010   •   20:58

Al doilea meci al primei etape din Liga 1, Pandurii Târgu Jiu şi Unirea Urziceni, s-a terminat la egalitate, 0-0. Meciul a avut foarte multe şuturi la poartă.

Cardoso (24) şi Antohi (40), din partea gazdelor, au avut cele mai importante ocazii de gol în prima repriză. Loviturile de cap ale clor doi au fost respinse însă de portarul Arlauskis. Oaspeţii au avut şi ei două ocazii prin Bilaşco, care a primit iniţial o pasă în faţa porţii de la Semedo şi apoi a trimis cu capul peste poartă.

În repriza a doua, minutul 58, ialomiţenii au fost la un pas de deschiderea scorului, prin Frunză care şutat puternic în bară de la 25 de metri. La finalul partidei gorjenii reuşiseră să marcheze însă golul a fost anulat de tuşier pe motiv de ofsaid.