Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Pandurii Târgu Jiu - Universitatea Cluj, scor 6-2, în primul meci din ediţia 2012/2013 a Ligii I

Sursa foto: Foto: Mediafax
20 Iul 2012   •   20:44

Formaţia Pandurii Târgu Jiu a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 6-2 (3-1), echipa Universitatea Cluj, în primul meci din ediţia 2012/2013 a Ligii I, în care oaspeţii au evoluat în inferioritate numerică din minutul 65.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Ibeh '11, '23, Viera '15, Răduţ '66 (penalti), Matulevicius '76 şi Boutadjine '85. Pentru Universitatea Cluj au înscris Pătraşcu '43 şi Păcurar '75.

Centralul Cristi Balaj a arătat un singur cartonaş galben şi unul roşu lui Păcurar, minutul 59, respectiv Da Silva, minutul 65.