Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Pandurii ? Vaslui 1-0. Continuă seceta de victorii pentru formaţia lui Hizo (Video)

24 Oct 2008   •   19:37

Pandurii Târgu Jiu a învins cu scorul de 1-0 pe FC Vaslui, vineri, în primul meci al etapei a 12-a din Liga I de fotbal. Unicul gol al meciului a fost marcat de Alexandru Piţurcă, în minutul 75. Ghindeanu a scăpat singur pe partea dreaptă, a pătruns în careu, i-a pasat lui Piţurcă, care a luftat în primă instanţă, dar tot el a revenit şi a şutat, din cădere, în vinclul porţii lui Kuciak, de la aproximativ 7 metri.
Vasluienii au terminat meciul în inferioritate numerică, după eliminarea senegalezului N'Doye, pentru intrare periculoasă la Florin Stângă. De asemenea, antrenorul gorjenilor, Sorin Cârţu, a fost trimis în tribună de arbitrul Marius Avram, în minutul 50, pentru proteste.
Aceasta a fost prima victorie a echipei Pandurii în cele 7 meciuri directe cu FC Vaslui, după 2 egaluri şi 4 eşecuri. FC Vaslui nu a câştigat niciunul din ultimele şase meciuri în Liga I.

Au evoluat echipele
Pandurii
80. Mingote - 14. Popete, 3. A. Rus, 4. Chibulcutean, 2. Mândrean - 15. Ghindeanu, 17. Vancea (8. Nalaţi '86), 21. Fl. Stângă, 30. I. Iordache (7. V. Simion 90+2) - 9. Tilincă (23. Raskovici '74), 28. Al. Piţurcă. Antrenor: Sorin Cârţu.