Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Poli Iaşi învinge Pandurii Târgu Jiu cu 1-0 şi iese din zona retrogradării

Poli Iaşi învinge Pandurii Târgu Jiu cu 1-0 şi iese din zona retrogradării

24 Noi 2009   •   19:34

Politehnica Iaşi a învins, marţi, pe teren propriu, în ultimul meci al etapei a 14-a din Liga I, echipa Pandurii Târgu Jiu cu 1-0.

Singurul gol al partidei a fost marcat în minutul 7 de Bujor, cu capul, după o centrare în careul mic a lui Costache.

Pandurii Târgu Jiu a terminat partida în inferioritate numerică, după ce Murgan a văzut cartonaşul roşu în minutul 83, fiind eliminat pentru că l-a lovit pe Balde.

Au evoluat echipele:

Poli Iaşi: 1. Brăneţ - 30. Străuţ, 23. Ad. Ilie, 28. L. Munteanu, 3. Costache (5. Pecnik '77) - 18. Miclea (19. Bârlădeanu '55), 8. Ignatov, 15. Mihajlov - 11. Bujor, 9. Bâlbă (21. Balde '67), 10. Cr. Constantin. Antrenor: Petre Grigoraş.

Pandurii Târgu Jiu: 80. Mingote - 18. Martinovici, 16. Rusu (14. Popete '46), 4. Chibulcutean, 6. Cardoso - 21. Fl. Stângă (20. Stromajer '57), 24. Murgan - 10. Hidişan (23. Raskovic '71), 5. Păcurar, 11. Lazici - 9. Tilincă. Antrenor: Liviu Ciobotariu.