Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Poli Timişoara, eliminată din Liga Europa de Manchester City

Poli Timişoara, eliminată din Liga Europa de Manchester City

Sursa foto: Foto: Intact Images
26 Aug 2010   •   23:44

FC Timişoara nu a reuşit miracolul la Manchester. Bănăţenii au pierdut cu 2-0 în returul din Anglia cu City, după 0 la 1 în tur şi au fost eliminaţi din Liga Europa. Adebayor a trecut pe lîngă deschiderea scorului în minutuele 23, cînd a ratat dintr-o poziţie bună. Tot Adebayor a şutat puţin pe lîngă poarta lui Pantilimon în minutul 39. Manchester City a deschis scorul cu două minute înainte de pauză.

Shawn Right Philips a marcat cu un şut pe lîngă Patilimon. City a încehiat conturile calificării la 15 minute după pauză. Boyata a dublat avantajul pentru pentru englezii. Adebayor putea face 3 la 0, dar a ratat incredibil de la cinci metri. S-a terminat 2 la 0 pentru City, iar FC Timişoara părăseşte Europa League în faza playoffului.