Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Rapid administrează Timişoarei prima înfrângere a sezonului: 3-2

Rapid administrează Timişoarei prima înfrângere a sezonului: 3-2

17 Apr 2011   •   23:42

Rapid Bucureşti a învins Poli Timişoara cu 3-2 într-un meci din etapa a 27-a, aceasta fiind prima înfrângere suferită de bănăţeni în această ediţie de campionat.

Meciul a fost la discreţia gazdelor încă din minutul 1, iar golul lui Bozovici a venit normal, pe fondul unor faze excelente construite de jucătorii lui Şumudică. Zicu a egalat şi a fost aclamat de întreg stadionul, golgeterul Timişoarei penalizând în minutul 19 eroarea uriaşă a lui Rui Duarte.

Până la pauză însă Roman şi-a readus echipa în avantaj, fructificând pasa de geniu a lui Spadacio. Imediat după revenirea de la cabine, Rapidul a pus din nou stăpânire pe joc, Pancu trecându-şi numele pe lista marcatorilor, în timp ce Alexa a dat fiori reci suflării rapidiste cu un gol marcat în minutul 85, pe fondul relaxării apărării adverse.

În alte partide disputate duminică, FC Braşov şi CFR 1907 Cluj au terminat la egalitate, 2-2, în timp ce FCM Târgu Mureş a trecut cu 4-0 de Victoria Brăneşti.