Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Rapid - Unirea Urziceni 1-1. Fanii giuleşteni cer demisia conducerii tehnice (VIDEO)

28 Feb 2010   •   19:20

Rapid şi Unirea Urziceni nu îşi permiteau paşi greşiţi în meciul direct programat în etapa a 19-a a Ligii I, mai ales că pierduseră în prima etapă a returului. La capătul meciului din Giuleşti, însă, niciuna dintre cele două formaţii nu avea să fie pe deplin fericită, scorul fiind egal la capătul celor 90 de minute de joc, 1-1.

Iencsi a deschis scorul pentru Rapid în minutul 8, când a trimis cu umărul o boltă peste Arlauskis şi mingea a intrat în poartă. Unirea a egalat cu puţin timp înainte de pauză, când Semedo a centrat perfect pentru Bilaşco, iar acesta a reluat cu capul în stânga lui Bornescu.

În urma acestui rezultat, Unirea Urziceni a acumulat 35 de puncte şi se află pe locul trei în clasamentul Ligii I, doar Steaua putând să o depăşească în cazul unei victorii la Cluj, în derby-ul etapei cu CFR. Rapid ocupă locul 7, cu 32 de puncte, iar la finalul întâlnirii o parte a galeriei a cerut demisia conducerii tehnice.

Au evoluat echipele:
Rapid: 33. Bornescu - 2. Helder, 3. R. Fernandes, 32. Iencsi, 19. Bozovici - 15. C. Lazăr (27. Gauracs '60) - 10. Herea (8. Al. Coman '23) - 20. Şt. Grigorie, 30. Spadacio, 17. I. Iordache (7. Cesinha '46) - 11. Al. Ioniţă. Antrenor: Nicolae Manea.

Unirea Urziceni: 1. Arlauskis - 24. Maftei, 4. Mehmedovici, 22. B. Fernandes, 19. Brandan - 18. R. Gomez (8. S. Paraschiv '64) - 17. Semedo, 10. Pădureţu, 32. I. Apostol (14. Rusescu '40), 30. S. Frunză (28. Onofraş '90+2) - 7. Bilaşco. Antrenor: Ronny Levy.