Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Remiză în derby-ul Clujului: Universitatea - CFR 1-1

Remiză în derby-ul Clujului: Universitatea - CFR 1-1

24 Sep 2010   •   19:37

Universitatea Cluj şi CFR Cluj au încheiat la egalitate derby-ul local, scor 1-1, la capătul unui meci foarte echilibrat în care ambele echipele puteau obţine cele trei puncte.

Golurile au fost marcate de Claudiu Niculescu pentru Universitatea Cluj, în minutul 15, din lovitură liberă de la 20 de metri, respectiv Lacina Traore pentru CFR Cluj, în minutul 30, după o lovitură executată de Culio de pe partea dreaptă.

Au evoluat echipele:
Universitatea Cluj: 14. Huţan - 18. Unguruşan, 23. Cvirik (25. D. Munteanu '84), 24. Balde, 3. Mendy - 16. Delgado, 28. V. Gheorghe (6. Ionescu '66), 10. Păcurar, 22. Boştină - 9. Niculescu, 27. Lemnaru (14. Piţ '88). Antrenor: Marian Pană.

CFR Cluj: 44. Stăncioiu - 4. Panin, 15. Alcantara, 20. Cadu, 24. Rada - 7. E. Dică, 6. Mureşan (23. Veloso '46), 18. Peralta, 19. Culio - 28. E. Kone (10. De Zerbi '73), 9. Traore (85. Bud '63). Antrenor: Sorin Cârţu.