Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Remiză în partida Victoria Brăneşti - FC Braşov: scor 1-1

Remiză în partida Victoria Brăneşti - FC Braşov: scor 1-1

Sursa foto: Gazeta Sporturilor
22 Oct 2010   •   18:34

Victoria Brăneşti şi FC Braşov au remizat, vineri, în primul meci al etapei a 12-a din Liga I, disputat pe stadionul "Gloria" din Buzău.

Meciul a fost unul echilibrat, dar gazdele au beneficiat de o lovitură de la 11 metri discutabilă, transformată de Vasile Olariu în minutul 62.

În minutul 71, FC Braşov a egalat prin Marian Cristescu, care a şutat în poartă din 12 metri, după o pasă primită de pe partea stângă de la Chipciu.

Au evoluat echipele:
Victoria Brăneşti: 27. Stoicescu - 2. Maghici, 5. Sg. Bar, 24. Marincău, 16. E. Nicola - 30. Avram (25. Novac '83), 17. Olariu, 8. D. Popa,  4. Nicoară - 10. Oprea (26. Negru '73), 11. Simion. Antrenor: Ilie Stan.

FC Braşov: 32. Mincă - 20. I.Voicu, 21. Rusu, 6. Majernik, 15. Oros - 16. Viveiros (14. Bădoi '82), 18. Cristescu, 10. Ilyeş (27. Năstăsie '87), 11. Martinovici - 7. Chipciu, 22. Lamine (9. Hadnagy '73). Antrenor: Daniel Isăilă.