Antena 3 CNN Sport Fotbal intern România, doar o remiză cu Muntenegru 1-1 la debutul lui Daum pe banca Naționalei. Stanciu a ratat un penalty în minutul 97

Sursa foto: Foto: Facebook / Echipa națională de fotbal a României
04 Sep 2016   •   23:40

Reprezentativele de fotbal ale României şi Muntenegrului au terminat la egalitate, 1-1 (0-0), duminică seara, pe Cluj Arena din Cluj-Napoca, în primul lor meci din preliminariile Cupei Mondiale din 2018.

----------------------------

Min. 97: Stanciu ratează un penalty și scorul rămâne egal

Min 90: Urmează cinci minute de prelungire

Min 86: Muntenegru reușește să egaleze la doar câteva secunde de la reluarea meciului. Scor 1-1

Min 85: Adi Popa deschide scorul pentru România!

Min. 62: Ocazie mare pentru România. Stanciu a executat o lovitură liberă, dar balonul a ajuns în brațele portarului.

Min. 46: A început a doua repriză

Min. 45: Pauză

Min. 20: Florin Andone primește de la Stanciu, atacantul lui Deportivo scapă pe partea dreaptă, dar trage slab.

Min. 7: Săpunaru trage din unghi, mingea lovește plasa laterală

21:45 - A început partida!

Echipele de start:
România: 1. Costel Pantilimon - 6. Romario Benzar, 4. Cosmin Moţi, 21. Dragoş Grigore (căpitan), 3. Steliano Filip - 5. Ovidiu Hoban, 22. Cristian Săpunaru - 17. Eric Bicfalvi, 19. Bogdan Stancu, 23. Nicolae Stanciu - 9. Florin Andone. Selecţioner: Christoph Daum.
Rezerve: 12. Cristian Bălgrădean, 16. Silviu Lung jr - 2. Alexandru Măţel, 7. Alexandru Chipciu, 8. Adrian Popa, 10. Alexandru Maxim, 11. Gabriel Torje, 13. Claudiu Keşeru, 14. Răzvan Marin, 15. Valerică Găman, 18. Dorin Rotariu, 20. Gabriel Enache.
Muntenegru: 1. Mladen Bozovic - 6. Zarko Tomasevic, 15. Stefan Savic, 22. Marko Simic, 4. Nikola Vukcevic - 23. Adam Marusic, 7. Marko Vesovic, 19. Aleksandar Scekic, 8. Marko Bakic - 10. Stevan Jovetic (căpitan) - 11. Fatos Beciraj. Selecţioner: Ljubisa Tumbakovic.
Rezerve: 12. Milan Mijatovic, 13. Danijel Petkovic - 2. Aleksandar Sofranac, 3. Vladimir Rodic, 5. Nemanja Mijuskovic, 9. Stefan Mugosa, 14. Risto Radunovic, 16. Damir Kojasevic, 17. Elsad Zverotic, 18. Vladimir Boljevic, 20. Nemanja Nikolic, 21. Filip Raicevic.

Arbitru: Anthony Taylor; arbitri asistenţi: Stephen Child, Stuart Burt; arbitru de rezervă: Andre Marriner (toţi din Anglia)

Sursă: Agerpres