Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Sporting i-a administrat echipei FC Vaslui prima înfrângere în grupa D

Sporting i-a administrat echipei FC Vaslui prima înfrângere în grupa D

21 Oct 2011   •   00:34

FC Vaslui a pierdut al treilea meci din grupa D din Europa League, disputat în Portugalia. Sporting Lisabona s-a impus cu 2-0 prin golurile marcate de Evaldo(43) şi Fernandes(70).

Wesley şi-a lăsat în inferioritate echipa în minutul 38, când şi-a lovit stupid un adversar şi a fost eliminat. N-au trecut nici cinci minute şi Evaldo a deschis scorul, cu latul, după o centrare pe jos în faţa porţii.

Iar Matias Fernandes a majorat scorul după o dominare clară a portughezilor, finalizând din interiorul careului.

În cealaltă partidă a grupei, FC Zurich şi Lazio au remizat, scor 1-1.

După trei etape, Sporting pare să îşi fi asigurat prezenţa în turul următor, în timp ce Lazio, Vaslui şi Zurich se află toate la egalitate de puncte, câte două.