Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Sportul Studenţesc - Steaua, scor 1-2, în Liga I

Sportul Studenţesc - Steaua, scor 1-2, în Liga I

Sursa foto: Foto: gsp.ro
16 Apr 2011   •   20:18

Formaţia Steaua a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-0), echipa Sportul Studenţesc, într-un meci din etapa a XXVII-a a Ligii I, informează Mediafax. Steliştii au înscris golurile victoriei începând din minutul 80.

Sportul Studenţesc a deschis scorul în minutul 65, prin Irimia, care a reluat din 14 metri la vinclu un centrare de la Bălan din corner. Steaua a egalat prin Maicon, în minutul 80, după ce reluat cu capul din 6 metri o centrare de la Brandan din lovitură liberă.

Tot Maicon a stabilit scorul final, în minutul 86, când a preluat din 6 metri o centrare de la Răduţ şi a înscris pe lângă portarul Viciu.