Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Sportul - "U" Cluj 2-4. "Dubla" lui Maxim, insuficientă din cauza eliminării lui Cheţan în minutul 19

06 Noi 2011   •   16:27

Florin Maxim a reuşit să deschidă scorul pentru Sportul Studenţesc şi să mai marcheze o dată în finalul partidei cu Universitatea Cluj, însă "dubla" sa nu a putut acoperi handicapul lăsat de eliminarea lui Cheţan din minutul 19. Clujenii s-au impus cu 4-2.

Maxim a deschis scorul reluând imparabil o lovitură liberă, la scurt timp după ce echipa sa a rămas în inferioritate numerică. Clujenii au întors însă Rapid scorul, intrând la cabine în avantaj după reuşitele lui Cristea şi Tony.

Cei doi aveau să puncteze şi în repriza a doua, în timp ce Florin Maxim a transformat un penalty pe finalul partidei. Sportul rămâne în zona retrogradării cu numai 9 puncte, în timp ce U Cluj rămâne la 5 puncte în spatele lui Dinamo.