Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua a câştigat cu 2-1 partida cu Universitatea Cluj

Steaua a câştigat cu 2-1 partida cu Universitatea Cluj

Sursa foto: Foto: GSp.ro
14 Aug 2011   •   22:42

Steaua s-a impus cu 2-1 în faţa Universităţii Cluj şi a urcat pe locul secund în clasamentul Ligii 1, imediat sub marea rivală, Dinamo.

Meciul a început furtunos, cu elevii lui Ionuţ Badea având iniţiativa, însă Tony a ratat din toate poziţiile. Golul a venit la cealaltă poartă. Tănase a pătruns excelnet pe partea stângă, a întors în careu pentru Costea, care a avut nevoie de două încercări ca să marcheze în poarta lui Popa, în minutul 15.

Steaua a preluat apoi iniţiativa, iar Rusescu, intrat după pauză, a făcut 2-0 în minutul 74, cu o torpilă de la 25 de metri. Pele a marcat pentru oaspeţi în minutul 76, cu o lovitură de cap din 6 metri, însă nu a fost suficient.

Ceahlăul - Oţelul 0-2
Într-o altă partidă, Oţelul a învins în deplasare Ceahlăul Piatra Neamţ cu 2-0, golurile fiind marcate de Filip, în minutul 65, şi Pena, în minutul 83, din penalty.