Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua a învins cu 3-0 pe Corona Braşov şi s-a desprins la 10 puncte în fruntea Ligii I

de M.T.    |    05 Mai 2014   •   23:14

Cu patru etape înainte de finalul campionatului, Steaua îşi consolidează poziţia de lider în Liga I, având un avans de 10 puncte în fruntea clasamentului.

În ultimul meci din etapa a 30-a, roş-albaştrii au câştigat cu 3-0 pe teren propriu în faţa ultimei clasate, Corona Braşov, iar un succes în runda următoare ar aduce al doilea titlu consecutiv şi al 25-lea din istorie pentru echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf.

În faţa unui stadion gol, Steaua ispăşinu-şi prima din cele două etape de suspendare, ca urmare a incidentelor de la partida cu FC Braşov, gazdele au deschis scorul în minutul 18, prin italianul Piovaccari, acesta înscriind din apropiere, după o lovitură de colţ.

Bucureştenii şi-au dublat avantajul în minutul 79, graţie reuşitei lui Chipciu, lansat excelent în spatele apărării braşovene, pentru ca, în primul minut de prelungire, Keşeru să stabilească rezultatul final, după un contraatac de manual.