Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua a învins fără probleme Vardar Skopje în preliminariile Ligii Campionilor

Steaua a învins fără probleme Vardar Skopje în preliminariile Ligii Campionilor

16 Iul 2013   •   22:52

Steaua Bucureşti a dispus cu 3-0 de formaţia macedoneană Vardar Skopje, marţi seara, pe Arena Naţională din Capitală, în prima manşă a turului II preliminar al Ligii Campionilor.

Campioana României a marcat primul gol în minutul 12, când Adrian Popa a tras în bară, iar Cristian Tănase, atent, a reluat în plasa porţii macedonene.

Pintilii a majorat scorul, în minutul 22, cu o lovitură de cap plasată, după cornerul executat de Bourceanu, iar scorul primei reprize a fost stabilit de Adrian Popa în minutele de prelungire.

Scorul putea fi şi mai mare, însă Piovaccari şi Tatu au ratat numeroase ocazii în repriza secundă. Steaua a tras de 28 de ori la poartă, iar oaspeţii doar de două ori, raportul şuturilor pe spaţiul porţii a fost de 11-0, iar la cornere a fost 13-1.

Aceasta a fost a 100-a victorie a Stelei in cupele europene.

Manşa a doua va avea loc la Skopje, în data de 23 iulie.