Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua a pierdut categoric primul amical de la Marbella, în faţa unei echipe fără victorie în prima parte a sezonului

de M.T.    |    14 Ian 2014   •   23:30

Steaua a pierdut ruşinos primul amical din perioada de pregătire, fiind învinsă la Marbella de formaţia germană FC Nurnberg, scor 1-5.

Adversara campioanei României ocupă penultimul loc în Bundesliga la jumătatea sezonului, fără a reuşi să obţină vreo victorie.

„Mă deranjează că am primit foarte multe goluri pe greşeli personale, am pierdut mingea prea uşor. Nu am reuşit să ţinem de minge cum ne propusesem. Avem doar patru zile de antrenamente, au fost foarte dure şi s-a văzut”, a declarat Laurenţiu Reghecampf la finalul întâlnirii.

Germanii au condus cu 3-0 încă de la pauză, în urma golurilor marcate de Kiyotake, Ginczek şi Drmic.

La puţin timp după reluarea jocului, Nurnberg a dus scorul la 4-0, prin Mak. Steaua a marcat golul de onoare cu un sfert de oră înainte de final, autorul său fiind Neagu, înainte ca Angha să stabilească rezultatul partidei.

Reghecampf a rulat întregul lot, inclusiv noua achiziţie Claudiu Keşeru, sosit în această iarnă de la Bastia.

Următorul meci al roş-albaştrilor va fi tot împotriva unei echipe din Germania, Werder Bremen, pe 16 ianuarie.