Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua - FC Moscova 2-1, într-un meci amical disputat în Turcia (VIDEO)

Steaua - FC Moscova 2-1, într-un meci amical disputat în Turcia (VIDEO)

12 Feb 2009   •   19:37

Steaua a învins, joi, gruparea din prima ligă rusă FC Moscova, scor 2-1, în penultimul meci amical pe care roş-albaştrii l-au jucat în stagiul de pregătire din Turcia. Golurile steliştilor au fost marcate de Dayro Moreno '58 şi Bogdan Stancu '84, în timp ce ruşii au punctat prin autogol lui Baciu, în minutul 90.
Antrenorul Marius Lăcătuş a început în următoarea formulă de echipă: Zapata - Golanski, E. Baciu, Ghionea, I. Rada - Lovin, Tiago - Szekely, D. Moreno, Semedo - Kapetanos. În repriza secundă au mai intrat Cernea, P. Marin, B. Stancu, Filip, Al. Tudose, Pedrie, Abuzătoaie şi Străţilă.
Ultimul meci de verificare al roş-albaştrilor se va disputa la data de 14 februarie, de la ora 11:00, în compania grupării muntenegrene FK Rudar Pljevlja. În acceaşi zi, delegaţia Stelei va reveni în ţară.

Într-un alt meci amical, Gloria Bistriţa a încheiat la egalitate, scor 2-2, partida cu divizionara secundă FC Ploieşti. Golurile echipei bistriţene au fost înscrise de Roman '63 şi Curtuiuş '72, în timp ce pentru FC Ploieşti au marcat Mihalache '44 şi Ciobanu '60.