Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua - FC Viitorul, 4 - 1. "Regele" pleacă învins din Ghencea

Steaua - FC Viitorul, 4 - 1. "Regele" pleacă învins din Ghencea

22 Mar 2015   •   22:16

Steaua a început cum nu se putea mai prost partida de pe teren propriu contra echipei lui Gică Hagi, Viitorul, primind gol în minutul 7, de la Bonilla, care a marcat din interiorul careului, din mijlocul unei apărări visătoare.

Tănase, cel mai bun om al Stelei în ultimele partide, a egalat în minutul 28, cu capul, după o centrare a lui Guilherme.

Repriza secundă a fost una mai animată, Puţanu fiind eliminat destul de uşor, însă Iancu a ratat lovitura de pedeapsă dictată de Adrian Comănescu.

Abia în minutul 78 Rusescu a adus puţină linişte în tabăra stelistă, iar două minute mai târziu acelaşi Tănase a marcat pentru 3 - 1, cu un şut din interiorul careului.

Scorul final a fost stabilit de Ţucudean, în minutul 89, care l-a învins pe Albuţ într-o situaţie de unu-la-unu.