Antena 3 CNN Sport Fotbal intern NEBUNIE pe Arena Națională. Steaua a întors scorul cu Osmanlispor și are șanse la primăvara europeană

24 Noi 2016   •   20:20

UPDATE - Victorie URIAȘĂ pentru Steaua, care păstrează șanse de calificare în primăvara europeană.

UPDATE - 2 - 1 Nebunie pe Arena Națională. TAMAȘ aduce Steaua în avantaj în minutul 86.

UPDATE - 1 - 1 Goooool Steaua. Momcilovic egalează în minutul 68.

UPDATE - 0 - 1 este scorul primei reprize. Pauză pe Arena Națională.

UPDATE: Ndiaye deschide scorul pentru Osmanlispor. 0 - 1 din minutul 30, iar Steaua este în corzi.

UPDATE - După primele 15 minute de joc scorul este egal, 0 - 0. Ambele echipe au avut câte o situație bună de a deschide scorul.

Stire inițială

Steaua este obligată să câștige meciul din această seară cu Osmanlispor pentru a mai spera la calificare.

Dacă nu vor câștiga iar în celălalt meci al Grupei L se va impune oricare dintre Zurich și Villarreal, atunci roș-albaștrii vor fi eliminați matematic din Europa League.

Echipele de start:

Steaua (4-2-3-1): Niță - Tamaș, Moke, Toșca, Momcilovic - Pintilii, Muniru - Enache, Boldrin, De Amorim - Adi Popa

Rezerve: Stăncioiu, Simion, Golubovic, Jakolis, Aganovic, Achim, Bourceanu

Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Osmanlispor (4-2-3-1): Karcemarscas - Vrsajevic, Curuksu, Prochazka, Pinto - Cagiran, Maher - Regattin, Ndiaye, Delarge - Rusescu

Rezerve: Arikan, Demir, Guven, Lawal, Webo, Kilicaslan, Bayir

Antrenor: Mustafa Akcay