Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua pierde primul amical al iernii, 0-1 cu Şahtiorul lui Mircea Lucescu (VIDEO)

Sursa foto: mihai stoichita
25 Ian 2010   •   16:48

Debut cu stângul pentru Steaua în perioada meciurilor pregătitoare pentru returul campionatului. "Roş-albaştrii" au fost învinşi de Şahtior Doneţk în primul meci de pregătire din cantonamentul de la Antalya, Turcia. Cu această ocazie, noile achiziţii Tudela şi Jelev au debutat pentru echipa antrenată de Mihai Stoichiţă.
Tehnicianul Stelei a rodat tot lotul în partida de verificare cu Şahtiorul lui Mircea Lucescu, folosind echipe diferite în cele două reprize ale meciului cu ucrainenii. Singurul gol al meciului a fost marcat din lovitură liberă de Kravchenko.
Steaua a folosit următorii jucător în partida cu Şahtior:
Prima repriză: Zapata - Ninu, Jelev, Baciu, Emeghara - Ionescu, Tudela, Bicfalvi, Toja - Stancu, Surdu
Repriza secundă: Tătăruşanu - Golanski, Jelev, Tudose, P. Marin - Szekely, Onicaş, Pleşan, Nicoliţă - Tănase - Kapetanos