Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua - Villareal, 1 - 1. Joc bun făcut de roș-albaștri

Steaua - Villareal, 1 - 1. Joc bun făcut de roș-albaștri

29 Sep 2016   •   20:14

Început de coșmar pentru Steaua, în partida contra lui Villareal, contând pentru grupa L a Europa League.

Spaniolii au deschis scorul repede, în minutul 9, prin Rafael Borre și au dominat debutul de partidă, chiar dacă au menajat o mare parte dintre titulari.

Steaua a răspuns perfect după deschiderea scorului și au trecut la cârma partidei, reușind egalarea în minutul 19, prin Muniru.

Cele două echipe au intrat la cabine la egalitate, scor 1 - 1.

Steaua a început bine partea secundă, iar tribunele de pe Arena Națională au erupt după ce steliștilor le-a fost refuzat un penalty, la un henț evident în careu.

Până la final nu s-a mai marcat, iar Steaua se află pe ultimul loc în grupă, cu un punct după două etape.