Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Timișoara face un egal în amicalul cu Spartak Moscova, iar Cluj pierde în fața FC Seoul

Sursa foto: gabi balint
14 Feb 2009   •   20:20

FC Timișoara a reușit un meci excelent în penultima întâlnire din acest cantonament. Partida cu Sparatak Moscova s-a încheiat la egalitate, după ce Gabi Balint a jucat într/o formulă ce va fi folosită probabil în primul meci al returului.
Deși amicală, meciul a fost pigmentat cu intrări dure, pressing avansat și un meci spectaculos, scrie ProSport.
Deși scorul la pauză a fost 0-0, repriza a doua începe în același ritm, iar în minutul 66, timișorenii reușesc să deschidă scorul.
Borbely, îl lansează pe Magera, iar şutul acestuia de la marginea careului scutură plasa porţii moscoviţilor.
Bănăţenii temporează meciul după marcarea golului, ruşii forţează egalarea, însă tot Timişoara este mai aproape de gol: Bucur scapă singur cu portarul, dar nu mai ajunge la minge. Karamyan iese şi el la rampă după ce şi-a ridiculizat adversarul direct, însă în minutul 85 Spartak reuşeşte să egaleze, după o gafă a lui Abiodun.
}ntr-un alt meci, campiona României, CFR Cluj, a pierdut, scor 1-2, ultimul joc de verificare din Antalya disputat în compania coreenilor de la FC Seoul.