Antena 3 CNN Sport Fotbal intern U Cluj a obţinut a treia victorie consecutivă, 2-0 cu FC Braşov

U Cluj a obţinut a treia victorie consecutivă, 2-0 cu FC Braşov

de M.T.    |    29 Noi 2013   •   21:23

Revirimentul Univeristăţii Cluj după preluarea echipei de către Mihai Teja continuă, "şepcile roşii" ajungând la cel de-al treilea succes consecutiv, 2-0 cu FC Braşov, în primul meci din etapa a 16-a a Ligii I.

Clujenii nu câştigaseră nicio partidă în primele 12 etape, dar, de atunci, au învins în toate meciurile (cel cu Steaua a fost amânat).

Mai mult decât atât, victoriile Universităţii au venit împotriva unor rivale directe în lupta pentru evitarea retrogradării, Viitorul Constanţa, Corona Braşov şi, acum, FC Braşov.

Scorul a fost deschis în minutul 25 de Lemnaru, fostul atacant de la Pandurii Tg. Jiu ajungând la a şasea reuşită în ultimele nouă etape.

Tot în prima repriză s-a înscris şi celălalt gol al întâlnirii, autorul său, Kovacs, aflându-se în premieră pe lista marcatorilor în Liga I.

În urma acestei victorii, U Cluj acumulează 13 puncte, cu unul mai puţin decât FC Braşov şi Oţelul, gălăţenii ocupând prima poziţie care asigură supravieţuirea.