Antena 3 CNN Sport Fotbal intern "U" Craiova a învins FC Braşov cu 3-0, după o primă repriză de vis (VIDEO)

"U" Craiova a învins FC Braşov cu 3-0, după o primă repriză de vis (VIDEO)

13 Mar 2010   •   18:02

Universitatea Craiova a făcut poate cea mai bună primă repriză din acest sezon şi a reuşit să învingă FC Braşov cu 3-0, sâmbătă, într-o partidă contând pentru etapa a 21-a a Ligii I. Oaspeţii puteau reveni în repriza a doua, însă golul lui Zaharia de revenire a fost anulat eronat pe motiv de ofsaid.

Universitatea Craiova a deschis scorul, în minutul 16, după ce Găman a reluat în poartă o minge prelungită de Dina la un corner. Barbu a majorat scorul în minutul 26, cu un şut de la 25 de metri, iar Mihai Costea a punctat zece minute mai târziu după ce a urmărit un balon respins la şutul fratelui său, Florin.

Au evoluat echipele:
Universitatea Craiova: 21. Lung - 32. Bădoi, 7. Găman, 4. Iliev (25. Firţulescu '46), 17. Bălace - 30. Prepeliţă, 3. Barbu, 13. Dilevski - 9. M. Costea , 20. Dina (33. Trică '75), 10. Fl. Costea (88. Nicolae '77). Antrenor: Mark Wotte.

FC Braşov: 1. Coman - 20. Voicu, 4. Abdrudan, 55. Nuno Diogo, 3. Ezequias - 14. Roman (18. Cristescu '57), 10. Ilyeş, 8. Grigore, 7. C.Munteanu - 11.Zaharia (21. Sburlea '57), 9. Hadnagy (19. Savici '76). Antrenor: Viorel Moldovan.