Antena 3 CNN Sport Fotbal intern "U" Craiova - FC Timişoara 1-2. Magera aduce victoria bănăţenilor în ultimul minut (VIDEO)

03 Apr 2010   •   20:47

FC Timişoara a învins cu 2-1 Universitatea Craiova într-un meci din etapa a 25-a a Ligii I, disputat la Drobeta Turnu-Severin. Victoria bănăţenilor a venit in extremis, după ce în minutul 90 cele două echipe se aflau la egalitate.

Goga a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 6, după ce Parks i-a centrat perfect în careu de pe partea dreaptă, însă Iliev a egalat pentru olteni 25 de minute mai târziu. Firţulescu a centrat de pe partea stângă, iar Iliev a trimis, de la patru metri, cu călcâiul, în poarta lui Pantilimon.

Golul victoriei a fost înscris de Magera în al treilea minut al prelungirilor, după ce Merlier a respins slab centrarea lui Sepsi.

Au evoluat echipele:
Universitatea Craiova: 22. Merlier - 2. Bărboianu, 7. Găman (3. Barbu '67), 4. Iliev, 17. Bălace - 28. Gângioveanu, 16. Ologu, 13. Dilevski, 25. Firţulescu (86. Crăciun '68) - 9. M. Costea, 27. Piţurcă (33. Trică '85). Antrenor: Mark Wotte.

FC Timişoara: 29. Pantilimon - 16. Luchin (2. Bonfim '46), 14. Mera, 6. Nibombe, 8. Sepsi - 25. Kozak (34. Contra '77), 5. Alexa, 18. Chiţu (33. Mejia '66) - 10. Parks, 21. Goga, 17. Magera. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.