Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Un şut şi gol: Oţelul învinge la Târgu Jiu cu 1-0, având o singură ocazie pe poartă

Sursa foto: Foto: GSp.ro
06 Noi 2011   •   21:39

Oţelul Galaţi a obţinut o victorie la limită în deplasarea de la Târgu Jiu, unde s-a impus cu 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat şi la singurul şut pe poartă al gălăţenilor.

Gorjenii au început foarte bine şi au preluat conducerea jocului din primele minute, dar fără să-şi creeze situaţii mari de poartă. Elevii lui Grigoraş au dominat fără probleme prima parte a meciului, dar rar au ajuns în situaţii de finalizare. Repriza secundă a fost în aceeaşi notă, însă campioana en-titre a dat lovitura prin Iorga. Acesta a marcat în minutul 78, trimiţând mingea la vinclul porţii lui Mingote.

Din minutul 80, Pandurii a pierdut orice şansă de a reveni, evoluând cu un jucător mai puţin, Stromajer fiind eliminat după ce l-a lovit cu cotul pe Sârghi.