Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Unirea Urziceni a terminat la egalitate cu Pandurii Târgu Jiu, scor 1-1

Unirea Urziceni a terminat la egalitate cu Pandurii Târgu Jiu, scor 1-1

Sursa foto: Foto: captură gsp TV
06 Dec 2010   •   19:58

Unirea Urziceni a remizat, luni seară, cu Pandurii Târgu Jiu, scor 1-0, în cadrul unei partide din Liga I de fotbal. Scorul a fost deschis în minutul 24, în urma unei o faze care a pornit de la un corner de pe partea dreaptă. Grecu a deviat greşit pe spate, mingea l-a lovit pe Chiriches şi a intrat în poartă.

Pandurii Târgu Jiu au egalat în minutul 58 prin Stromajer care a reluat în poartă o centrare a lui Grecu. Cele două echipe acumuleaza astfel, în urma acestui rezultat, 18 puncte, la două distanţă de primul loc neretrogradabil.

Formaţiile de start:
Unirea Urziceni: Cernea, E. Nicu, Maftei , Mehmedovici, Muşat, Lupu, Blay, Muzac, Todoran, Semedo, Rusescu
Pandurii Tg. Jiu: Mingote, G. Matei, Viera, Chiricheş, Grecu, Pintilii, Cardoso, D. Nistor, Vranjes, Stromajer