Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Unirea Urziceni ? CS Otopeni 1-0. Bălan menţine ialomiţenii pe locul doi în Liga I (VIDEO)

04 Apr 2009   •   15:44

Unirea Urziceni a învins sâmbătă CS Otopeni, la o oră cu care oaspeţii s-ar putea să se întâlnească des sezonul viitor, cu scorul de 1-0. Oaspeţii au evoluat din minutul 45 în inferioritate numerică, după ce fundaşul Ionuţ Rada a fost eliminat pentru un fault asupra lui Bilaşco, făcut în postură de ultim apărător.
Chiar şi aşa, CS Otopeni ar fi putut deschide scorul imediat după startul reprizei secunde, dar Liviu Ganea a ratat singur cu portarul. Singurul gol al partidei a fost marcat în minutul 75, când Bălan a punctat pentru Urziceni, cu capul din interiorul careului mic, după o centrare a lui Nicu.

În urma acestui rezultat, Unirea a acumulat 42 de puncte şi îşi păstrează locul 2 în clasament indiferent de rezultatele din această etapă, în timp ce CS Otopeni rămâne pe locul 17, cu 11 puncte.
Au evoluat echipele:
Unirea Urziceni: Arlauskis - E. Nicu, Galamaz, Mehmedovic, Bordeanu - Todoran (T. Bălan 46), Brandan (Pădureţu 60), Apostol, S. Frunză (Varga 57) - Bilaşco, Rusescu. Antrenor: Dan Petrescu.
CS Otopeni: Cr. Munteanu - L. Ivan, Diogo, Rada, Vitinha - Negru (Kalle 84), Pârvu - Dumitrescu, Caramarin (Nasser 71), Lazic - L. Ganea. Antrenor: Liviu Ciobotariu.