Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Unirea Urziceni - FC Timişoara, scor 1-1

Unirea Urziceni - FC Timişoara, scor 1-1

Sursa foto: Foto: gsp.ro
13 Noi 2010   •   19:31

Echipa FC Timişoara a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul disputat, sâmbătă, în deplasare, în compania formaţiei Unirea Urziceni, în cadrul etapei a XV-a a Ligii I, informează Mediafax.

FC Timişoara deschide scorul, în minutul 55, prin Alexandru Popovici, care a scăpat singur spre poartă, l-a driblat pe portarul Cernea şi a înscris în poarta goală, din aproximativ opt metri.

În minutul 80, Unirea Urziceni egalează, prin Dinu Todoran, care a primit o minge de pe partea dreaptă, a preluat-o pe piept şi l-a executat pe portarul Pantilimon cu un şut de la aproximativ şapte metri.

Arbitrul Dragoş Istrate a fluierul finalul primei reprize în minutul 43 al partidei, însă, după ce a realizat că a fluierat prea devreme, a decis reluarea jocului printr-o minge de arbitru.