Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Unirea Urziceni se alătură altor patru echipe în fruntea Ligii I, după 2-0 cu Gloria Bistriţa

30 Noi 2009   •   22:57

Unirea Urziceni a învins cu 2-0 Gloria Bistriţa, în penultimul meci al etapei a 15-a, şi s-a alăturat în fruntea clasamentului altor patru echipe cu 28 de puncte. Cele cinci formaţii sunt despărţite de doar de golaveraj.

Semedo a deschis scorul în minutul 8, după ce a preluat pe piept o minge venită de la Onofraş şi a şutat cu piciorul stâng în colţul din dreapta portarului Albuţ. În minutul 49, Sânmărtean a lăsat formaţia oaspete în inferioritate numerică, iar meciul a fost la dispoziţia Unirii Urziceni, care a închis tabela în minutul 84, când Bilaşco a înscris cu capul din careul mic, după o centrare spectaculoasă a lui Galamaz, cu călcâiul.