Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Universitatea Cluj - Gloria Bistriţa, scor 2-1, în primul meci al etapei a VII-a a Ligii I

Sursa foto: Foto. Intact Images
10 Sep 2010   •   19:09

Formaţia Universitatea Cluj a învins, vineri, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa Gloria Bistriţa, în primul meci din etapa a VII-a a Ligii I, disputat pe stadionul Cetate din Alba Iulia. Elevii lui Marian Pană au obţinut a patra victorie consecutivă şi se apropie la doar un punct de primul loc.

Prima parte a jocului a fost echilibrată cu ocazii la ambele porţi şi doar golul lui Claudiu Niculescu (41) i-a dus pe "şepcile roşii" în avantaj după primele 45 de minute.

Imediat după pauză Ribeiro Moraes (50) a aşezat mingea la vinclu dintr-o lovitură liberă din marginea careului, restabilind egalitatea, dar clujenii au trecut din nou în avantaj prin reuşita lui Balde după ce Albuţ respinsese, în faţă, o lovitură de cap a lui Niculescu (67).

Astfel, clujenii acumulează 13 puncte din 7 etape, în timp ce Gloria rămîne cu opt.