Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Universitatea Craiova învinge Unirea Urziceni cu 2-1

Universitatea Craiova învinge Unirea Urziceni cu 2-1

Sursa foto: Intact Images
01 Noi 2010   •   20:28

Unirea Urziceni a pierdut, luni, meciul cu Universitatea Craiova, scor 1-2, în cadrul unei partide din Liga I de fotbal. Scorul a fost deschis în minutul 34 de Dinu Todoran, care a şutat, din interiorul careului, printre picioarele lui Stanca.

Craiova a egalat la începutul reprizei secunde, minutul 51, prin Gargorov care a transformat un penalty acordat pentru un henţ în careu al lui Mehmedovici. Dina a dus Craiova în avantaj în minutul 81 printr-un gol cu capul după o centrare a lui Dananae.

Echipele de start:
Craiova: Stanca - Dănănae, Găman, Ciucă, Bărboianu - D. Stoica - Wobay, Dilevksi, Gargorov, Dina - Al. Piţurcă
Unirea: Bălgrădean - Blay, E. Nicu, Mehmedovici, Muşat - Art. Karamian, Muzac, Maftei, Todoran, Goge – Semedo