Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Vaslui a obţinut prima victorie în acest sezon: 3-0 cu Concordia

Vaslui a obţinut prima victorie în acest sezon: 3-0 cu Concordia

14 Aug 2011   •   00:16

După ce a ratat calificarea în play-off-ul Ligii Campionilor, FC Vaslui şi-a luat revanşa în faţa fanilor cu prima victorie din acest sezon al Ligii I, 3-0 în deplasare cu Concordia Chiajna.

Gazdele n-au avut nici o ocazie importantă la poarta lui Cerniauskas în prima repriză. Moldovenii s-au bazat pe Gerlem şi a lui Wesley, acesta din urmă fiind şi cel care a deschis scorul, după o combinaţie cu Adailton, în minutul 33.

Repriza a doua a aparţinut tot elevilor lui Viorel Hizo, care s-au desprins în finalul meciului. Bălace a marcat golul doi în minutul 87, iar Zmeu a stabilit scorul final cu capul, după pasa ideală a lui Adailton.

"Jocul a fost acelaşi ca şi în celelalte partide. Din păcate am avut multe ocazii din care trebuia să înscriem, dar am ratat mult. Golurile au fost din faze lucrate. Balaur a jucat bine, chiar dacă el este atacant şi eu îl folosesc fundaş central", a declarat Hizo.